IX edycja Nocnego Maratonu „Ryś”

IX edycja Nocnego Maratonu „Ryś”

RYŚ — Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków.

W nocy z 28 na 29 sierpnia w naszej gminie odbyła się IX edycja Nocnego Maratonu „Ryś”.

Nie mogło tam zabraknąć biegaczy KB Kąty Wrocławskie. Tomasz Swatowski, weteran „Rysia” dla którego był to już siódmy udział w nocnym maratonie wraz z Patrycją Grębowiec, debiutantką w tego typu imprezie podjęli wyzwanie biegowe. Wraz z dwoma zaprzyjaźnionymi zawodnikami: Damianem Sieńko i Piotrem Sakrajdą, stworzyli team „Klasyki”. Nie zabrakło także Grzegorza Grzegorka, który wystąpił w nietypowej dla siebie roli pokonując trudną trasę na rowerze, zajmując ze swoją drużyną 7 miejsce.

Nasi zawodnicy wystartowali o godzinie 19:54, wyruszając na trasę zbliżoną dystansem do maratonu. Do dyspozycji mając mapy, wskazówki organizatorów i chęć walki. Do zdobycia na trasie było 9 punktów kontrolnych, drogę do każdego nich drużyna wyznaczała indywidualnie i tylko od nich zależało czy wybiorę bezpieczniejszą opcję przewodnią przez wyznaczone ścieżki, czy walcząc o najwyższe trofea będą przedzierać się przez wysokie trawy i błota. Dodatkowo emocje wzbudzał fakt, że drużyny startowały co trzy minuty, a oznaczone na mapie punkty kontrolne były naniesione w odwrotnej kolejności dla co drugiej drużyny, co praktycznie eliminowało możliwość określenia straty lub przewagi nad przeciwnikiem.

Drużyna „Klasyków”, czując dobre przygotowanie po sezonie zasadniczym, postanowiła zawalczyć o najwyższe lokaty, wybierając najtrudniejszą trasę. W szybkim tempie pokonywała kolejne kilometry i zdobyła punkty kontrolne, wymagające od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale często także umysłowej.

Ostatecznie po 7 godzinach i 14 minutach oraz pokonaniu 46 kilometrów dotarli na metę wyścigu.

Ze względu na formułę zawodów na ostateczne wyniki trzeba było poczekać do zakończenia całego wyścigu.

Poranna dekoracja pokazała, włożony trud nie poszedł na marne — drużyna zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji Open.

Zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowym pucharem.

Dziękujemy organizatorom i gratulujemy każdemu, kto ukończył ten trudny bieg. Do zobaczenia za rok!

Udostępnij to w mediach społecznościowych