KlubBiegacza-KatyW-Logo3

Ostatnie tegoroczne starty naszych zawodników

Ostatnie tegoroczne starty naszych zawodników

Nasz okres startowy finalnie dobiegł końca. Dla niektórych dopiero teraz. Inni już wznawiają treningi po roztrenowaniu. Na zakończenie sezonu trzej nasi koledzy wystartowali w trzech różnych imprezach.

18 listopada odbyły się 2 biegi górskie na dystansie półmaratonu.
Pierwszy to Półmaraton Górski Orzeł – Finał Ligi Biegów Górskich 2023. Impreza mocno obsadzona biegaczami górskimi z całej Polski, odbyła się w Górach Sowich, a start i meta usytuowane były pod Schroniskiem Górskim Orzeł. Trasa liczyła 21 km z ok 800m przewyższeniem. W zawodach wzięło udział 389 biegaczy. Nasz reprezentant:
Łukasz Zachara ukończył zawody z czasem 2:04:23 który dał mu 78 miejsce open i 29/132 w kategorii M-40.

W ten sam dzień w Obornikach Śląskich wystartował 3 Półmaraton Gór Kocich w którym wzięło udział 266 biegaczy, w tym nasz zawodnik Grzegorz Grzegorek. Na błotnistej, terenowej półmaratońskiej trasie z przewyższeniem +- 500m wybiegał czas 1:45:47, który dał mu 33 miejsce open i 3 miejsce w kategorii M-50🏆🥉

25.11 w Lublińcu odbył się XX Maraton Komandosa. I tutaj zawodnicy rywalizowali na dystansie terenowego maratonu 42,2 km z 10 kilogramowym plecakiem i w pełnym umundurowaniu. Wśród 540 śmiałków znalazło się dwóch przedstawicieli Kątów Wrocławskich:
Marek Bańkowski(Klub Biegacza Kąty Wrocławskie) który pokonał dystans 42km+ w 6 godzin 17 minut, oraz Mirosław Hołdyński (WKB Meta Lubliniec)
Wielkie gratulacje dla Was panowie👏👏👏

Gmina Kąty Wrocławskie
Perfekt Posadzki
MS-Bud

Udostępnij to w mediach społecznościowych